top of page
Serdar Vatansever kimdir ?

 

   Serdar Vatansever lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirerek, Klinik Psikoloji Master programını tamamladı. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görev aldı ve birçok özel klinikte ailelerle çalıştı.

   Türkiye’de yaptığı projelerle dikkat çeken Vatansever, psikoloji eğitimlerinin yanısıra Bahçeşehir Üniversitesinden Prof. Dr. Şevki Sözen den Adli Tıp dersleri aldı.  

  13 senelik basketbol kariyerinin ardından Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlarken aynı zamanda tezinde Türkiye’nin önde gelen spor kulüplerini kapsayan ’’Sporun Psikolojik Etkilerini’’ araştıran bilimsel bir çalışma yayınladı.

 • İstanbul Üniversitesi Besyo öğrencilere Prof. Kemal Nuri Özerkan eşliğinde ‘spor psikolojisi’ akademisyen olarak görev aldı. 

 • Türkiye Psikologlar Derneği’nde Prof. Dr. Öget Öktem Tanör’ün desteği ile 9 farklı nöropsikolojik test alanında test çalışmalara katıldı ve İstanbul Çapa Tıp Fakültesinde uygulayıcılık yaptı. 

 • Psikoloji alanı dışında özel olarak müzik alanında uluslararası projeler geliştirdi. Üniversite döneminde birçok enstrüman çalmakla birlikte, enstrüman çalmanın beyin lobları arasındaki aktivasyon ve senkronizasyonu sağlayarak depresyon üzerine etkilerini azaltabilecek ‘psiko-drum’ projesini geliştirdi.

 • Beşiktaş dergisi olmak üzere birçok yazılı yayına yazılar yazmaktadır.

 • Ulusal kanalda(TRT1) ’’Bir Yastıkta Kocayalım’’ adlı televizyon programını yaptı. 

 • Cedi Osman Basketbol Akademisinin Genel Danışman psikoloğudur.

 • TedX (Technology, Entertainment, Desing) konuşmacısı olarak bir çok seminere katıldı.

 • Ulusal televizyon ve radyo kanallarına uzman olarak katılmaktadır.

 • Çeşitli spor takımları, devlet kurumları, belediyeler ve farklı şirketler olmak üzere bir çok sanatçı, siyasetçi ve iş adamına çözüm odaklı danışmanlıklar vermiştir. Çiftlere, gençlere ve ailelere sonuç odaklı, yapıcı ve eklektik ekolde hizmet vermeye devam etmektedir.

 • Psikoloji alanında yaptığı çalışmalarla yurtdışında çeşitli üniversiteler ile bağlantılı çalışan Vatansever, Avrupa birliği projelerinde İtalya, Polonya, Malta gibi ülkelerde geliştirici projeler içinde yer aldı... 

 • Türkiye’nin ilk çiftlere özel kutu oyunu ‘’Aşk Olsun’’ un yaratıcısıdır.

 • Güncel teknolojiyi takip ederek sosyal medyada İnstagram, Youtube üzerinden psikoloji bilimine dair eğitsel videolar yayınlamaya devam ediyor. Diğer bir yandan sosyal alanda psikoloji biliminin gelişmesine katkı sağlamak için bilimsel toplantılarda sunumlar yapıp uluslararası ve ülkemizde çeşitli organizasyonlara davet edilmektedir. Türkiye deki psikoloji öğrencilerine ve üniversitelerin psikoloji atölyelerine dışarıdan destek vermektedir.

Serdar Vatansever

IMG_7417.jpg
IMG_2533.JPG
Ask-Olsun-Kutu-Görsel-scaled.png

MEDYA

IMG_1090
IMG_2389
IMG_7640
IMG_4584
mg-4597_orig
IMG_8031
IMG_7957_edited_edited
IMG_2293
IMG_9816
IMG_7417
IMG_3758_edited
e349bbe2-79ab-4e29-a491-2540e6bc7872
bottom of page